Борусия (Дортмунд) спечели в Мьонхенгладбах с 3:2 след драма в дерби от 30-иякръг на Първа бундеслига.

"Жълто-черните" грабнаха трите точки по инфарктен начин с гол в 87-ата минута на Рафаел Гереро. Марко Ройс откри за Дортмунд в 10-ата минута от дузпа. Щиндъл изравни в 43-ата след асистенция на Хан.

В 48-ата минута Шмелцер си отбеляза автогол, засичайки остро центиране отляво в собствената си врата за 2:1. Това обаче не смути гостите и в 59-ата минута те изравниха. Дембеле изведе Пиер-Емерик Обамеянг сам срещу вратаря на домакините и габонецът го преодоля за 2:2. По този начин стрелецът излезе начело при голмайсторите в първенството. Обамеянг вече има 27 попадения, а Роберт Левандовски от Байерн е с 26.

В 87-ата минута Кастро центрира от фаул и непокритият Рафаел засече с глава в мрежата за крайното 2:3.

Тимът от Дортмунд е трети във временното класиране с 56 точки. Лидерът Байерн има 70, РБ Лайпциг е с 61. Мьонхенгладбах е 10-и с 39 т.