Борусия (Дортмунд) завърши наравно 1:1 у дома срещу Аугсбург в двубой от 16 кръг на Бундеслигата. Така "жълто-черните" завършиха годината без нито една загуба на свой терен и изравниха 51-годишен рекорд. За последно това бе сторено през далечната 1965 година, но тогава са изиграни 18 домакински мача, а сега са 25.

В мачовете си през тази година от всички турнири на „Сигнал Идуна Парк“ Борусия записа 12 победи в Бундеслигата, една за купата (след дузпи), по две в Шампионската лига и Лига Европа. Освен това бяха постигнати шест равенства в първенство и по едно в Шампионската лига и Лига Европа.

Самият двубой с Аугсбург не започна добре за домакините, които допуснаха гол в 33-ата минута, когато Донг-Уон Джи бе най-добре пласиран при рикоширала топка и вкара за гостите.

Борусия изравни веднага след началото на втората част, когато Кагава намери Дембеле и той стреля точно.

До края на мача домакините опитаха всичко, за да стигнат до успех, но не успяха да преодолеят за втори път отбраната на Аугсбург.

Борусия посреща Нова година на четвърто място с 27 точки, докато гостите зимуват на 12-о място с 18 точки.