Бившите футболисти на Пирин (Благоевград) и Беласица (Петрич) Димитър Наков и Христо Бахтарлиев се събраха в гръцкия четвъртодивизионен Диагорас Дасохори. Те увеличиха българската колония в отбора, където играе и юношата на Пирин 2001 Стоян Николакиев, пише "Гонг". Роденият в Марино поле футболист играе отдавна в Гърция, при това с успех.

Бахтарлиев е играл дори и за ЦСКА, а Наков за Славия и казахстанския Иртиш.

В неделя Диагорас загуби гостуването си на основния фаворит за промоция в по-горна дивизия Карпери с 0:3. Повратният момент в мача бе дузпата, която домакините получиха и вкараха минута преди края на първото полувреме.

В последните години много юноши на благоевградските школи и Беласица, родени в Петричкия край, се ориентират към съседна Гърция и играят в по-долните нива на футбола в южната ни съседка.