Базел победи драматично у дома Сент Етиен с 2:1 и с общ резултат 4:4 се класира за осминафиналите на Лига Европа. Швейцарският шампион бе загубил с 2:3 при визитата си във Франция и благодарение на повечето си голове на чужд терен продължава в следващата фаза на надпреварата.

Лука Цуфи (15) изведе домакините напред в резултата след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, но малко преди края Мустафа Сал (89) изравни за 1:1 и гостите се виждаха на осминафиналите. Буквално в последния секунди обаче Лука Цуфи (90+1) вкара втория си гол в мача и класира Базел напред в турнира.

Двата тима завършиха срещата в намалени състави, след като Ейсерик от гостите от гостите бе изгонен в 82-ата минута след втори жълт и червен картон, а две минути по-късно съдбата му последва и Емболо от домакините.

Жребият за осминафиналите е утре от 14:00 часа българско време в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!