Барселона победи трудно гостуващия Ейбар след обрат от 0:2 до 4:2 на своя „Камп Ноу” в последния 38-и кръг на Примера дивисион, но въпреки това остана на второ място със сребърните медали. Това бе последен мач за треньора Луис Енрике начело на каталунците на "Камп Ноу" за първенство, а феновете го изпратиха подобаващо с огромен транспарант.

Японецът Такаши Инуи (7) изненада неприятно каталунците в самото начало, след като получи топката необезпокояван в наказателното поле и прати топката  под гредата за 0:1. Барса можеше да изравни в ответната аката, когато Луис Суарес изскочи очи в очи с вратаря Йоел, но топката мина покрай вратата. В 14-ата минута гол на Суарес бе правилно отменен заради засада. До края на полувремето каталунците направиха един куп пропуски чрез Лионел Меси, Иван Ракитич и Луис Суарес. В самия край на полувремето Ейбар бе на косъм от нов гол, но мощният удар на Инуи бе спасен от Марк-Андре тер Щеген, а след това и Коке пропусна на празна врата.

Такаши Инуи пропусна чудесна възможност и в началото на втората част от малък ъгъл, след като Тер Щеген отново се намеси. Последваха непростим пропуск в 55-ата минута на Меси, който шутира покрай вратата от близка дистанция.

Ейбар шокира домакините с втори гол на Такаши Инуи (61), който получи топката от Серхи Енрих и от ждроб вкара за 0:2. Обратът започна две минути по-късно, когато Давид Хунка си вкара автогол след удар на Неймар. Последва пропуск на бразилеца, а в 70-ата минута съдията даде изключително спорна дузпа за домакините Жорди Алба се спъна в терена и се строполи в наказателното поле, въпреки че не бе докоснат от противников футболист. Справедливостта обаче възтържествува и ударът на Меси от бялата точка бе спасен от вратаря Йоел.

Барса все пак изравни след центриране от корнер и гол на Луис Суарес (73). Минута по-късно домакините си спечелиха и втора дузпа за нарушение на Андер Капа срещу откъсващия се Неймар. Защитникът на гостите бе изгонен с червен картон, а Меси (75-дузпа) направи обрата пълен – 3:2. В самия край на мача Суарес направи поредния непростим пропуск сам срещу вратаря, а в добавеното време Лионел Меси вкара невероятно красив гол за крайното 4:2.

Така Барса завърши сезона на второ място с 90 точки и 3 по-малко от шампиона Реал Мадрид. Ейбар приключи на десета позиция с 54 спечелени точки.

Барселона - Ейбар 4:2
0:1 Такаши Инуи (7), Такаши Инуи (61), 1:2 Давид Хунка (63-автогол), 2:2 Луис Суарес (73), 3:2 Лионел Меси (75-дузпа), 4:2 Лионел Меси (90+2)