Аякс е на крачка от класиране за финала в Лига Европа. Холандският гранд победи френския Олимпик (Лион) с 4:1 в първи полуфинал от турнира и очаква със спокойствие реванша.

Бертран Траоре откри в 25-ата минута, след като засече центриране от фаул на Хаким Зиех и с глава опъна мрежата - 1:0.

После Траоре асистира с глава на Каспер Долберг, който покачи в 34-ата. Амин Юнес реши всичко с гола си в 49-ата минута за 3:0.

Матийо Валбуена (66) наказа груба грешка в отбраната на Аякс и намали на 3:1. Зиех проби отляво и центрира точно в пеналта на гостите, а Траоре засече в мрежата отблизо за 4:1.

Аякс постави нов рекорд в плейофната фаза на турнира. Тимът нанесе 16 точни удари към вратата на съперника.