Атлетико (Мадрид) удари с 3:1 Севиля в един от най-интригуващите сблъсъци от 28-ия кръг на Примера дивисион. Срещата на "Висенте Калдерон" беше директен сблъсък между двата тима за топ 3 в испанското първенство. След този успех "дюшекчиите" заемат 4-ото място с 55 точки, като вече са само на 2 зад днешния си противник, който е 3-и с 57.

Домакините излязоха напред в резултата в 37-ата минута, когато Диего Годин се разписа, засичайки с глава центриране от фаул на Гризман. В 61-ата минута френският нападател записа името си сред голмайсторите. Той удвои след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. 15 минути по-късно тимът на Диего Симеоне стигна до трети гол. Яник Ферейра Караско и Хуанфран разиграха отдясно, топката рикошира и попадна в краката на непокрития Коке, който вкара на празна врата.

В 86-ата минута гостите все пак стигнаха до почетен гол. Той бе дело на Кореа, който реализира чрез самостоятелна акция и плътен удар по земя с десния крак.