Атлетик Билбао победи у дома Валенсия с минималното 1:0 в първия мач от испанския сблъсък от 1/8-финалите на Лига Европа. Успехът на баските можеше да бъде и по-категоричен, но вратарят на „прилепите” Матю Райън направи важни спасявания и съхрани надеждите на тима за реванша на „Местая” след седмица.

Домакините взеха инициативата от самото начало под непрестанния дъжд на „Сан Мамес”. Райън отрази удари на Ариц Адурис и Сусаета, но нямаше какво да направи в 20-ата минута, когато Бенят Ечеберия центрира от пряк свободен удар, а Раул Гарсия с глава вкара за 1:0. В края на полувремето пропуски за гостите направиха Родриго Морено и Негредо.

След почивката на изключително тежкия и подгизнал терен отново домакините се ориентираха по-добре, но вратарят на гостите Райън спаси удари на Адури, Ечеберия и Сабин Мерино. Яго Ерерин и Родриго пропуснаха пък за „прилепите” от изгодни позиции в самия край на мача.

Реваншът на „Местая” е след седмица на 17 март от 20:00 часа българско време.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!