Тотнъм спечели с 2:0 домакинството на Арсенал от 35-ия кръг на английската Висша лига и така за първи път от 1995 година насам "шпорите" ще завършат пред градския си противник във временното класиране. Освен това момчетата на Маурисио Почетино запазиха шансове за титлата, тъй като изостават на едва 4 точки зад първия Челси.

През първата част домакините бях по-добрият отбор на терена, но така и не съумя да материализира превъзходството си. Ситуацията се промени през втората част, когато Тотнъм реализира два бързи гола.

В 55-ата минута Деле Али се разписа след добавка. Чех не се намеси добре при удар на Ериксен, топката попадна в английския национал, който я прати във вратата. Само 3 минути по-късно Хари Кейн удвои от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него.

До края на срещата и двата тима имаха добри ситуации за гол, които обаче не оползотвориха.

С този успех Тотнъм събра 77 точки на второто място във временното класиране. Арсенал е шести с 60 пункта, на шест точки от място в Топ 4.