Англия победи Литва с 2:0 в световна квалификация от група F. Мачът започна с минута мълчание. Преди дни в английската столица загинаха четирима души при терористичен атентат, а в памет на жертвите бяха поднесени и венци.

Джърмейн Дефо откри резултата в 22-ата минута. След силен пробив на Рахим Стърлинг отляво ветеранът засече отблизо острото центриране в мрежата за 1:0. По този начин Дефо стана шестият най-възрастен голмайстор в историята на националния отбор на Англия. Освен това с попадението крилото отбеляза и завръщането си при Трите лъва след близо 4-годишно отсъствие.

За последно Дефо излезе с националната фланелка през ноември 2013 г. За последно се разписа пък през март 2013-а.

В 66-ата минута Джеймс Варди се възползва от находчиво подаване на Адам Лалана, излезе сам срещу вратаря на гостите и хладнокръвно го простреля за 2:0.

Трите лъва са на първо място във временното класиране с 13 точки. Литва е 4-и с 5 т.