Славия спечели първа победа по време на втория си подготвителен лагер в Банско. „Белите“ победиха елитния грузински Сабуртало с 4:2.

Борислав Балджийски откри резултата на стадиона в Разлог в 15-ата минута с точно изпълнение на дузпа. 12 минути по-късно Божидар Васев остана сам срещу вратаря на грузинците и вкара втори гол.

Гостите върнаха един гол в 36-ата минута, когато след удар на футболист на Сабуртало, топката рикошира в крака на Емил Мартинов и спря в мрежата на Георги Петков. Само четири минути по-късно Георги Йомов финтира двама грузинци и с точен удар вкара третото попадение за Славия в мача.

След почивката Сабуртало върна още един гол чрез Чорадзе в 65-та минута. Влезлия като резерва през второто полувреме Ивайло Димитров малко преди края оформи крайното 4:2. Той игра и в двете съботни срещи на отбора си. По-рано днес тимът на Александър Тарханов отстъпи с 1:2 на Пелистер (Битоля).

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка