Навръх Свети Валентин и Трифон Зарезан ПСЖ сензационно разби у дома Барселона с 4:0 на "Парк де Пренс" в първа среща от 1/8-финалния сблъсък помежду им в Шампионската лига и е с единия крак в следващата фаза. Рожденикът Анхел ди Мария (18, 55) вкара два красиви гола, а по веднъж се разписаха Юлиан Дракслер (40) и Единсон Кавани (71). Каталунците бяха неузнаваемо слаби и нямаха никаква идея как да се разпишат във вратата на германеца Кевин Трап.

Oткакто катарските богаташи взеха властта, ПСЖ на два пъти беше отстранен от каталунците в елиминациите на Шампионска лига - през 2013 и 2015 г., но тази година парижани са на път да отстранят съперника.

Футболистите на Унай Емери тотално надиграха играчите на Луис Енрике през първата част. Още в 6-ата минута Кавани се измъкна зад отбраната на гостите и шутира, но Марк-Андре тер Щеген спаси, а при добавката Юлиан Дракслер стреля неточно в аут. Пет минути след това Тер Щеген направи невероятно спасяване при удар на Матюиди.

В 18-ата минута рожденикът Анхел ди Мария изпълни перфектно пряк свободен удар и даде преднина на френския шампион. Нарушението за фаула бе Самюел Юмтити срещу Юлиан Дракслер на границата на наказателното поле на Барса.  В 27-ата минута Неймар изведе чудесно Андре Гомеш, който изскочи сам срещу Кевин Трап, но вратарят спаси удара на португалеца и изби в корнер.

Последваха пропуски на Единсон Кавани и Юлиан Дракслер, който все пак удвои аванса на домакините в 40-ата минута. Германецът бе изведе от италианския национал Марко Верати и сам срещу Тер Щеген не сгреши за 2:0.

След почивката домакините продължиха да доминират, а в 55-ата минута рожденикът Ди Мария вкара красив гол за класическото 3:0. Парижани окончателно довършиха каталунците в 71-ата минута, когато Тома Мюние изведе Единсон Кавани и уругваецът разстреля Тер Щеген за 4:0.

Най-добрата възможност за гол Барса имаше в 83-ата минута, когато Юмтити от близка дистанция прати топката в гредата, която се оказа верен помощник на Кевин Трап. До края гостите така и не успяха да поставят отбраната на домакините под сериозно напрежение, въпреки че на терена все още бе магическото трио Лео Меси, Неймер и Луис Суарес. Нито един от тримата обаче не застраши сериозно вратата на парижани.

Реваншът на „Камп Ноу” е на 8 март (сряда) от 21:45 часа българско време, като каталунците имат нужда от истинско чудо, за да елиминират съперника.

Резултат с изображение за barcelonaРезултат с изображение за psg logoПСЖ - БАРСЕЛОНА 4:0
1:0 Анхел ди Мария (18), 2:0 Юлиан Дракслер (40), 3:0 Анхел ди Мария (55), 4:0 Единсон Кавани (71)

Париж, ст. "Парк де Пренс"
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Състави:

ПСЖ: Трап, Муние, Маркиньос, Кимпембе, Курзава, Матюиди, Рабио , Верати (70 - Н'Кунку), Ди Мария (61 - Лукас Моура), Дракслер (86 - Пасторе), Кавани
Резерви: Ареола, Орие, Максуел, Пасторе, Бен Арфа, Лукас Моура, Нкунку
Треньор: Унай Емери

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Серхи Роберто, Пике, Умтити, Алба, Бускетс , Гомеш (58 - Рафиня ), Иниеста (73 - Иван Ракитич), Меси, Неймар, Луис Суарес
Резерви: Силесен, Дин, Матийо, Рафиня, Денис Суарес, Ракитич, Алкасер
Треньор: Луис Енрике

Срещите помежду им: 10 мача, 3 победи за ПСЖ, 3 равенства, 4 победи за Барселона, г.р. 16:15 за Барса