Бенфика победи Борусия (Дортмунд) с 1:0 в първи осминафинал в Шампионската лига.

В герои на мача се превърнаха Едерсон и Костас Митроглу. Вратарят отчая с намесите си играчите на Борусия, а гръцкият нападател отбеляза единственото попадение. Грешник за „жълто-черните“ пък беше Пиер-Емерик Обамеянг, който направи куп пропуски пред вратата на Едерсон. Върхът на всичко беше пропусната от него дузпа в средата на второто полувреме.

Преди почивката интересните ситуации пред двете врати бяха малко. Гостите имаха известно териториално надмощие, но без резултат.

В 48-ата минута домакините поведоха в резултата. Луизао скочи най-високо след центриране от корнер пред вратата на Борусия и отклони топката с глава към дебнещия около голлинията Митроглу. Гъркът чукна леко топката, с което излъга плонжиралия в краката му страж Бюрки, а после я добута без проблеми във вратата – 1:0 за Бенфика!

В 53-ата минута Обамеянг пропусна от чиста позиция да изравни. Габонецът беше изведен сам срещу вратаря след рикошет в крака на главния съдия, но вместо да опъне мрежата, стреля високо над вратата.

В 57-ата минута Никола Рицоли посочи „бялата точка“, след като защитникът на „орлите“ Фейса отклони топката с ръка в наказателното поле. Обамеянг се нагърби с изпълнението на дузпата, но стреля слабо в средата на вратата. Вратарят Едерсон не помръдна от мястото си и изби шута на габонския национал.

В 84-ата минута отново бразилският страж спаси Бенфика след топовен изстрел на Пулишич от воле.

Реваншът на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд е на 8 март (сряда) от 21:45 часа българско време.

Резултат с изображение за бенфикаРезултат с изображение за borussia dortmundБЕНФИКА - БОРУСИЯ (Дортмунд) 1:0
1:0 Костас Митроглу (48)

Лисабон, ст. "Луш"
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Съставите:

БЕНФИКА: Едерсон, Семедо, Луизао, Линдельоф, Елизеу, Пици, Фейса , Салвио, Карийо (46 - Аугусто), Рафа Силва (6 7- Черви), Митроглу (75 - Хименес)
Резерви: Сезар, Аугусто, Самарис, Хименес, Черви, Жардел, Алмейда
Треньор: Руи Витория

БОРУСИЯ (Дортмунд): Бюрки, Папастатопулос, Бартра , Шмелцер , Пишчек, Дурм, Вайгъл, Герейро (82 - Пулишич ), Дембеле, Ройс (82 - Ройс), Обамеянг (62 - Шюрле
Резерви: Вайденфелер, Кастро, Гинтер, Паслак, Пулишич, Кагава, Шюрле
Треньор: Томас Тухел

Срещите помежду им: 3 мача, 2 победи за Бенфика, 1 победа за Борусия (Дортмунд), г.р. 6:3 за Борусия