Лудогорец елиминира Цървена звезда и е на прага на групите на Шампионска лига! "Орлите" ликуваха на реванша в Белград, побеждавайки с 4:2 след продължения в поредния си луд мач в евротурнирите. В редовното време пред препълнените трибуни на стадион "Райко Митич" се повтори равенството 2:2 от първия двубой в Разград и с общ резултат 6:4 българският първенец продължава напред.

Големият герой за Лудогорец на "Мала Маракана" беше Вандерсон. Бразилецът нокаутира сърбите с два гола в рамките на 5 минути през първото продължение. Преди това Вандерсон вкара и в 40-ата минута, когато направи обрата за българите - 1:2. Преди това Мичал Доналд откри за Звезда в 17-ата минута, а в 24-ата Джонатан Кафу изравни за 1:1. В 62-ата Луис Ибанес бе точен от дузпа за 2:2, но Вандерсон реши спора с попаденията си в 92-ата и 97-ата минути.

В петък Лудогорец ще научи името на последния си противник, който трябва да елиминира, за да влезе за втори път в групите на Шампионска лига. С отстраняването на носителя на КЕШ от 1991 година Георги Дерменджиев и момчетата му си гарантираха най-малко място в групите на Лига Европа и мачове на европейската сцена поне до Нова година.

Реваншът започна лошо за българите, след като домакините поведоха в резултата. В 17-ата минута Мичал Доналд овладя избита от Игор Пластун топка, стреля от 20-ина метра и реализира в мрежата на Владислав Стоянов, който не се намеси по най-добрия начин - 1:0.

Напористата игра на Лудогорец доведе до изравняване в 24-ата минута. Кафу вкара страхотен гол за 1:1. Бразилецът блесна с отличен рейд, преодолявайки петима играчи на Цървена звезда и озовал се сам срещу Дамир Кахриман стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл.

В 40-ата Вандерсон овладя пас на Марселиньо, напредна към наказателното поле, финтирайки противник, след което стреля към долния ляв ъгъл на Кахриман, който се намеси неубедително и "орлите" поведоха в резултата - 1:2. Малко преди почивката обаче Лудогорец остана с 10 човека. Привлеченият това лято защитник Игор Пластун получи два жълти картона в рамките на по-малко от 2 минути и беше изгонен.

Цървена звезда също остана в намален състав. След последния съдийски сигнал за първата част Канга удари Дяков в лицето и беше изгонен с директен червен картон от съдията от Италия Лука Банти.

В 62-ата домакините изравниха след гол на Луис Ибанес от дузпа - 2:2. Наказателният удар дойде след фаул на Хосе Луис Паломино, който влезе в игра в началото на второто полувреме, заменяйки Кешеру. Аржентинският защитник първо не успя да изчисти топката след спасяване на Владо Стоянов, а след това в опита си да поправи грешката изрита Уго Виейра и се стигна до дузпата.

До края на редовните 90 минути не падна нов гол и последваха продълженията, в които Вандерсон нокаутира сръбския шампион. В 92-ата Марселиньо изведе отлично Вандерсон, който копна топката перфектно над вратаря на Звезда - 2:3. В 97-ата минута Мисиджан изскочи сам срещу Кахриман и стреля, стражът изби, а при добавката бразилецът вкара третия си гол в мача и четвърти за Лудогорец.

Хилядите по трибуните на "Мала Маракана" осъзнаха, че любимците им нямат сили да сторят чудото и започнаха да си тръгват от стадиона преди последния съдийски сигнал.
Припомняме, че преди реванша играчите на Лудогорец имаха безсънна нощ, след като ултраси на Звезда хвърляха бомбички пред хотела им.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа
Всичко за Първа лига - ТУК
ТВ програма на Първа професионална лига

Реваншът по минути - ТУК!

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - ЛУДОГОРЕЦ 2:4 след продължения (2:2 в ред. време)
1:0 Мичал Доналд (17), 1:1 Джонатан Кафу (24), 1:2 Вандерсон (40), 2:2 Луис Ибанес (62-дузпа), 2:3 Вандерсон (92), 2:4 Вандерсон (97)
(2:2 в първата среща)

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: 1.Дамир Кахриман, 77.Зоран Рендулич, 19.Милош Цветкович, 97.Тома Фибел, 4.Дамиен Льо Талек jalt.jpg (106 smqna.jpg 73.Михайло Ристич), 20.Мичал Доналд jalt.jpg , 55.Славолюб Сърнич (53 smqna.jpg 70.Уго Виейра), 88.Луис Ибанес jalt.jpg , 10.Александър Катай, 8.Гелор Канга Червен картон, 11.Пабло Моуче (57  smqna.jpg 7.Джон Руис)
Резерви: 27.Неманя Супич, 2.Марко Петкович, 73.Михайло Ристич, 7.Джон Руис, 23.Андрия Лукович, 70.Уго Виейра, 81.Предраг Сикимич
Треньор: Mиодраг Божович

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов jalt.jpg , 25.Йордан Минев, 32.Игор Пластун jalt.jpg Червен картон, 27.Козмин Моци, 6.Натанаел, 12.Абел Анисе jalt.jpg , 18.Светослав Дяков, 22.Джонатан Кафу (70  smqna.jpg 93.Върджил Мисиджан jalt.jpg ), 88.Вандерсон , 84.Марселиньо (102 smqna.jpg 8.Лукас Саша), 28.Клаудиу Кешеру (46 smqna.jpg 5.Хосе Луис Паломино)
Резерви: 26.Милан Борян, 5.Хосе Луис Паломино, 8.Лукас Саша, 93.Върджил Мисиджан, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада, 4.Сисиньо
Треньор: Георги Дерменджиев