Пламен СЛАВОВ - специален пратеник на БЛИЦ СПОРТ в Париж

Лудогорец завърши при 2:2 като гост на френския гранд ПСЖ и приключи тазгодишното си участие в груповата фаза на Шампионската лига. Разградчани успяха да се преборят за мястото си в евротурнирите и през пролетта, след като завършиха на трето място в групата си и ще продължат да играят в Лига Европа.

Мисиджан изведе "орлите" в 16-ата минута след центриране на Натанаел и удар с глава. Кавани изравни чак в средата на второто полувреме - 61-а минута, когато се разписа с красива задна ножица. Вандерсон отново даде аванс на Лудогорец в 69-ата минута на срещата, а Анхел ди Мария успя да изравни отново в продължението на мача с удар отблизо.

Френският тим игра по-активно през цялата среща, удари две греди и веднъж имаше претенции за дузпа, но това не му помогна да победи и да остане на първо място в групата. Парижани останаха втори, след като Арсенал победи Базел с 4:1 в другата среща.

Жребият на Лудогорец за следващата фаза на Лига Европа е в понеделник от 14:00 часа.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - ЛУДОГОРЕЦ 2:2
0:1 Върджил ​Мисиджан 16', 1:1  Единсон Кавани 61', 1:2 Вандерсон 69', 2:2 Анхел ди Мария 94'

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 27. Козмин Моци, 6. Натанаел, 12. Абел Анисе, 84. Марселиньо (10. Густаво Кампаняро), 18. Светослав Дяков, 88. Вандерсон  (28. Клаудиу Кешерю), 22. Джонатан Кафу, 93. Върджил Мисиджан  ( 92. Джоди Лукоки)
Резерви: 1. Милан Борян, 5. Хосе Луис Паломино, 11. Жуниор Кишада, 25. Йордан Минев

Резултат с изображение за psg logoПАРИ СЕН ЖЕРМЕН: 16. Алфонс Ареола, 2. Тиаго Силва, 5. Маркиньос, 7. Лукас ( 22. Хесе), 17. Максуел ( 20. Лавин Курзава), 13. Томас Муние ( 19. Серж Орие), 8. Тиаго Мота , 14. Блез Матюиди, 11. Анхел Ди Мария , 21. Хатем бен Арфа, 9. Единсон Кавани   Резерви: 1. Кевин Трап, 3. Преснел Кимпембе, 4. Гжегож Криховяк, 29. Жан-Кевин Огюстен

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

Стадион: „Парк де Пренс“, Париж
Главен съдия: Тасос Сидиропулос (Гърция)

Най-важното от двубоя на Лудогорец с ПСЖ:
1' Двубоят започва с минута мълчание в памет на загиналите футболисти от бразилския Чапекоензе.
8' - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец!!! Кавани опита два последователни удара, но Владислав Стоянов спаси.
16'  - ГООООООЛ! Мисиджан извежда Лудогорец напред след удар с глава след центриране на Натанаел!!!
28' - ОПАСНОСТ! Страхотен пропуск на Анхел ди Мария пред вратата на Лудогорец след грешка на Сисиньо, но топката минава встрани.
30' - ОПАСНОСТ пред вратата  на ПСЖ !!! Марселиньо се размина с гола, след като не засече добре центриране пред вратата на парижани.
34' - ГРЕДА!!! Тиаго Силва удари страничния стълб след удар с глава.
39' - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец! Стоянов спаси силен удар от дистанция на Анхел ди Мария!
44 - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец! Матюиди стреля, получи се рикошет, но топката излезе в аут.
61'  - ГОЛ за ПСЖ! Единсон Кавани бележи след удар със задна ножица от границата на врарското поле!
63' - ПРЕТЕНЦИИ за дузпа от ПСЖ! Топката срещна ръката на Пластун, но реферът замълча!
69'  - ГОООООЛ! Лудогорец повежда отново, след като Кафу намери Вандерсон в наказателното поле и той преодоля Ареола за 2:1!!!
77 - ГРЕДА!!! Отново Тиаго Силва уцели напречния стълб на вратата на Стоянов!
90+4'  - ГОЛ за ПСЖ!!! Анхел ди Мария бележи в продължението на мача!!!