Михаил Александров и Легия (Варшава) постигнаха ценен успех като гост с 1:0 срещу словашкия Тренчин в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, което ги доближи до участие в групите на най-комерсиялния европейски турнир.

Единственият гол падна в 70-ата минута и беше дело на голямата звезда на поляците Неманя Николич. Унгарският национал се разписа след асистенция на Михал Кухарчик. Българският национал игра до 88-ата минута, когато отстъпи мястото си на Лукаш Брож.

Легия се защитаваше спокойно, а контраатаките на тима често заварваха неподготвена отбраната на Тренчин. След почивката домакините по-уверено поглеждаха към вратата на поляците, но Легия дочака шанса си. В 70-ата минута Михал Кухарчик направи чудесен пробив по левия фланг и центрира право на крака на връхлитащия Николич, който откри резултата.

В 88-ата минута гостите можеха да стигнат до второ попадение, но ударът на Михал Паздан премина на сантиметри от гредата.