Бешикташ и Бенфика направиха 3:3 на "Водафон Арена" в истинско зрелище от група "В" на Шампионска лига.

През първата част гостите имаха пълно превъзходство и до почивката водеха с 3:0. Гуедес откри резултата още в 10-ата минута. Само 15 по-късно Семедо удвои, а 34-ата Фейса направи резултата класически.

След подновяването на играта обаче момчетата на легендарния Сеньол Гюнеш изправиха на крака хилядите фенове по трибуните, като в рамките на 30 минути постигнаха частичен обрат, благодарение на който запазиха шансовете си за продължаване на 1/8-финалите в Лигата на богатите. Тосун намали в 58-ата минута, а 7 преди края на редовните 90 Куарешма от дузпа вкара втори гол за тима от Истанбул. В 89-ата Абубакар оформи крайното 3:3.

Бенфика е на първото място в групата си с 8 точки. Турският гранд е втори със 7. Наполи е трети със същия актив. По-късно тимът от Серия А се изправят срещу Динамо (Киев).