Барселона и ПСЖ ще играят на осминафиналите в Шампионската лига. В последните пет сезона двата тима ще се срещнат за четвърти път помежду си. Каталунците имат надмощие и вече два пъти се справиха с френския тим на елиминационната фаза.

През сезон 2012/13 Барса се измъкна на 1/4-финалите след две равенства - 2:2 в Париж и 1:1 на "Камп Ноу". Каталунците бяха на косъм от отпадане, след като на реванша Пасторе изведе ПСЖ напред в резултата, но Педро изравни и класира тима напред.

През сезон 2014/15 Барселона и ПСЖ играха два пъти - веднъж в групите и след това на 1/4-финалите. Каталунците нямаха проблеми на елиминационната фаза и продължиха напред.

Доста по-любопитни са предишните два сблъсъка между двата тима. Първият е през сезон 1994/95 - отново на 1/4-финалите в турнира. Тогава френският гранд продължава напред след 1:1 в Барселона и 2:1 на "Парк де Пренс". Христо Стоичков играе и в двата мача за Барса.

През сезон 1996/97 противниците играят на финала за КНК. Тогава Барселона спечели трофея след победа с 1:0 и гол на Роналдо от дузпа. Стоичков влезе като резерва в края в състава на испанския тим. Настоящият треньор на Барса Луис Енрике тогава бе титуляр и игра до 89-ата минута, когато отстъпи мястото си на Хуан Антонио Пици.
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ СПОРТ

Сезон 1994/95, 1/4-финал
Барселона - ПСЖ 1:1
1:0 Игор Корнеев (48), 1:1 Джордж Уеа (54)

ПСЖ - Барселона 2:1
0:1 Бакеро (49), 1:1 Рай (72), 2:1 Гуерин (83)
ПСЖ продължава

Сезон 1996/97, КНК, финал
Барселона - ПСЖ 1:0

1:0 Роналдо (37-дузпа)

Сезон 2012/13, 1/4-финал
ПСЖ - Барселона 2:2
0:1 Меси (38), 1:1 Ибрахимович (79), 1:2 Шави (90-дузпа), 2:2 Матюиди (90+4)

0:1 Пасторе (50), 1:1 Педро (71)
Барселона продължава

Сезон 2014/15, групова фаза
ПСЖ - Барселона 3:2

1:0 Давид Луис (10), 1:1 Меси (12), 2:1 Верати (26), 3:1 Матюиди (54), 3:2 Неймар (56)

Барселона - ПСЖ 3:1
0:1 Златан Ибрахимович (15), 1:1 Меси (19), 2:1 Неймар (42), 3:2 Луис Суарес (77)

Сезон 2014/15, 1/4-финал
ПСЖ - Барселона 1:3

0:1 Неймар (18), 0:2 Луис Суарес (67), 0:3 Луис Суарес (79), 1:3 Жереми Матио (82-автогол)

Барселона - ПСЖ 2:0
1:0 Неймар (14), 2:0 Неймар (34)