Българинът Димитър Кръстанов се нареди на 33-о място в олимпийския турнир по модерен петобой в Рио де Жанейро. Кръстанов събра 1179 точки в надпреварата. Той беше на 17-о място след след фехтовката и плуването. Той имаше проблеми в конния спорт и се свлече на 33-о място. В смесената дисциплина бягане със стрелба даде втори резултат - 11:02.95 минути, като отстъпи само с 0.45 секунди пред Вунтае Джун (Република Корея), който постави олимпийски рекорд от 11:02.50 минути.

Олимпийската титла спечели Александър Лесун (Русия) с 1479 точки в състезанията в дисциплините фехтовка, плуване, езда и в комбинираната надпревара, която включва лекоатлетически крос и стрелба. Александър Лесун има 12 медала в кариерата си от световни първенства, но преди четири години в Лондон остана четвърти. Той е двукратен световен шампион и притежател на два световни рекорда. Втори се нареди действащият световен шампион Павло Тимошченко (Украйна) с 1472 точки, а бронзовото отличие завоюва Исмаел Ернандес (Мексико) с 1468 точки. Защитаващият титлата си Давид Свобода от Чехия завърши на девето място с 1452 точки.