Пирин (Благоевград) записа трета загуба по време на подготовката си в Турция. Футболистите на Милен Радуканов паднаха с 0:3 от Аланияспор. Попаденията в българската врата бяха дело на бившия нападател на ЦСКА Москва и бразилски национал Вагнер Лав, Глинор Плет и Даниел Кандеяш.

За "орлетата" мача започнаха девет българи и двама чужденци - тунизийския нападател Аймен Суда и бранителя от Словакия Кристиян Костърна. Срещу тях босненската легенда Сафет Сушич заложи на мултинационален състав, начело с бившия бразилски национал Вагнер Лав. Освен дългогодишната звезда на ЦСКА (Москва) в елитния турски тим личаха имената на играчи, минали през Бенфика, Монако, Байер (Леверкузен), Лион и други.

През първото полувреме Пирин се държа достойно срещу турския отбор, а най-деен пред вратата на съперника бе Орлин Старокин. На няколко пъти бившият бранител на Левски и Ботев (Пловдив) се оказа на върха на атаката на "орлетата", но мерникът му изневери. В 35-ата минута Вагнер Лав откри резултата, след като завърши многоходово нападение на домакините.

През втората част Пирин загуби тотално ритъм, а постепенно играта на Аланияспор стана още по-агресивна. В 61-ата минута Плет направи 2:0. Холандският таран излезе на скорост срещу Аргилашки и с точен удар удвои. Скоро след това Старокин шутира от десетина метра, но бранител спря топката с тяло. В 65-ата минута Стилян Николов фаулира Плет. Последва дузпа, която Кандеяш без никакви проблеми превърна в нов гол - 3:0.

Аланияспор - Пирин 3:0
1:0 Лав (35), 2:0 Плет (61), 3:0 Кандеяш (65 - дузпа)

Аланияспор: Йълмаз, Гасама, Омеруо, Парлак, Цавелас, Акбаба, Ландел, Герие, Карака, Фернандес, Лав

Пирин: Костов, Башлиев, Попев, Николов, Ничев, Старокин, Костадинов, Суда, Младенов, Костърна, Тасев

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка