Пирин (Благоевград) постигна драматичен успех с 3:2 срещу Спартак (Плевен) и продължава в турнира за Купата на България. Герой за "орлетата" в срещата от 1/16-финалите стана Даниел Младенов. Бившият футболист на Левски отбеляза победното попадение в 88-ата минута.

Мачът започна равностойно. През първата част и двата отбора имаха малко шансове, а избраниците на Ферарио Спасов и Стефан Генов залагаха основно на здрава битка в центъра на терена. Резултатът на почивката беше 0:0, а през втората част паднаха цели пет попадения. Албанският нападател на Пирин Ндуйе Муйеци направи резултата 1:0 в 48-ата минута. В 60-ата Венцислав Бенгюзов удвои за Пирин, след което последваха силни минути за Спартак. Футболистите на Феро съумяха да стигнат до 2:2. Първо новото попълнение Крис Гади намали на 1:2 в 64-ата, а в 79-ата Иво Иванов изравни от дузпа.

Гостите все пак стигнаха до успеха, след като Младенов отбеляза за 2:3 в края.

Спартак (Плевен) - ПИРИН (Благоевград) 2:3
0:1 Ндуйе Муйеци (48), 0:2 Венцислав Бенгюзов (60), 1:2 Крис Гади (64), 2:2 Иво Иванов (79-дузпа), 2:3 Даниел Младенов (88)