Нефтохимик постигна най-изразителната си победа в лятната подготовка - 6:0 срещу третодивизионния Марица (Пловдив). Преди началото на срещата бяха представени играчите, които през следващия сезон ще защитават екипа на "шейховете" в елита. Цели 19 нови играчи пристигнаха в бургаския тим през последния месец, като сред тях има и четирима чужденци.

Срещата се игра в три полувремена по 30 минути и започна с натиск на домакините, но през първия половин час до гол не се стигна. Резултатът откри Костадин Хазуров, който бе точен в 51-ата минута. Само три минути по-късно друг бивш играч на ЦСКА Александър Александров беше точен, след като навърза цялата защита на Марица и с много силен удар с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл. В 61-ата минута хърватинът Марио Рашич с глава отбеляза за класическото 3:0.

Отново Александров в 70-ата беше точен за 4:0. Само 120 секунди след това Живко Петков покачи на 5:0, а крайното 6:0 оформи Емануил Манев с фамозен гол от около 20 метра.

Нефтохимик открива първенството на 29 юли (петък), когато „шейховете“ излизат срещу друг новак в групата Локомотив (Горна Оряховица).

Съставът на Нефтохимик: Стоян Колев, Б. Георгиевски, Марко Ранджелович, Ангел Грънчов, Х. Серджио, Яни Пехливанов, Любимир Божинов-капитан, Александър Александров, Георги Чакъров, Иван Вълчанов, Костадин Хазуров
Резерви: Янко Георгиев, Д. Николов, Иво Малинов, К. Велков, Михаел Орачев, Атанас Чепилов, Д. Андреев, М. Рашич, Живко Петков, Николай Дюлгеров, Живко Хаджиев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка