Петър Петров (Monster Energy KAWASAKI) се нареди на 4-то място в 6-тия кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2 в Кегумс (Латвия). Българският пилот финишира на шеста позиция в първия манш, а във втория направи чудесен старт и се движеше през цялото време сред първите, за да види карирания флаг четвърти от общо 34 пилоти.

В крайното подреждане с 33 точки Петров остана на едно място от подиума. След успешното представяне Петър излезе на 4-то място в генералното класиране със 165 точки след 6 кръга.

Другите ни двама представители в елита Майкъл Иванов и Иван Петров с КТМ не успяха да влязат в зоната на точките, като завършиха в Латвия съответно на 26-то и на 30-то място.

Победител в надпреварата стана Джефри Херлингс с КТМ с актив от 50 точки. Холандецът е лидер в генералното подреждане с пълен актив от 300 точки.

Следващият кръг от световния шампионат е за Голямата награда на Германия на 8 май.