Монтана победи Кариана (Ерден) с 4:1 в първата си контрола по време на зимната подготовка. Това беше и първи мач на тим от елита за 2017 година. Два гола за успеха вкара Небойша Иванчевич, който по този начин почти сигурно си гарантира договор с клуба от стадион „Огоста“.

Атанас Илиев откри резултата за Монтана в 15-ата минута, когато с глава се разписа след центриране на Петър Атанасов. Кариана беше близо до изравняване, но ударите на Борис Петков и Йордан Тодоров-Паро минаха до гредите. От непосредствена близост пък с глава Цветелин Анжелов стреля право в ръцете на вратаря Евгени Александров.

Илиев можеше да вкара нов гол, но крачка не му достигна, за да засече центриране на Сергей Георгиев. Петър Атанасов увеличи преднината на монтанци малко преди почивката, като с глава прати топката в мрежата на Павел Станев, след асистенция на Андреас Васев. В началото на второто полувреме Ангел Русев-Меката се разписа за Кариана. Той наказа грешка на вратаря Корин Брокс се опита да го финтира, но Русев му отне топката и бе точен за 1:2. Силите на лидера в Северозападната Трета лига се изчерпаха и с два гола на сърбина Иванчевич в 62-та и 86-та минути тимът на Атанас Джамбазки стигна до успех с 4:1.

Кариана – Монтана 1:4
0:1 Атанас Илиев (15), 0:2 Петър Атанасов (42), 1:2 Ангел Русев (48), 1:3 Небойша Иванчевич (62), 1:4 Небойша Иванчевич (86).

Кариана: Петър Станев, Георги Илиев, Георги Георгиев, Ангел Цолов, Цветко Иванов, Деян Иванов, Борис Петков, Йордан Тодоров, Евгени Игнатов, Георги Цеков, Цветелин Анжелов (Ивайло Сайков, Николай Николов, Николай Дичев, Ивайло Ваньов, Евгени Иванов, Ангел Русев, Борислав Боянов, Амануил Петров)
Треньор: Георги Владимиров.

Монтана: Евгени Александров, Андреас Васев, Иван Михов, Блажо Игуманович, Саа, Костадин Дяков, Сергей Георгиев, Ивеля, Атанас Илиев, Петър Атанасов, Даниел Генов (Корин Брокс, Иво Малинов, Георги Коруджиев, Антони Иванов, Небойша Иванчевич, Бридли, Александър Веселинов)
Треньор: Атанас Джамбазки