Лудогорец записа първата си загуба по време на зимната подготовка в Турция. Тимът на Георги Дерменджиев отстъпи с 0:1 на Термалика (Нечеча), който е четвърти в полското първенство.

Около четвърт час преди края на срещата имаше масово меле между играчи на двата тима. Напрежението възникна при нарушение срещу Лукас Саша на границата на наказателното поле на полския тим.

Единственото попадение в мача беше реализирано от украинеца Артьом Путивцев, който в 17-ата минута се разписа с глава след центриране от корнер. Две минути след това Кешерю стреля в гредата. До края на първото полувреме румънецът направи още един пропуск, а същото стори и Вандерсон.

В началото на второто полувреме капитанът на шампионите Светослав Дяков получи контузия и напусна терена куцайки, придържайки пакет с лед в областта на слабините.

В 53-ата минута Лукоки се освободи от двама защитници на Термалика, но стреля над вратата. Четвърт час по-късно Анисе от наказателното поле би неточно. След мелето Кишада отправи слаб удар към вратата на поляците.

Стартовият състав на Лудогорец: Владислав Стоянов, Сисиньо (46-Йордан Минев), Козмин Моци (75-Игор Пластун), Хосе Паломино, Натанаел, Светосляв Дяков, Абел Анисе, Джоди Лукоки (81-Жоао Пауло), Марселиньо (81-Густаво Кампаняро), Вандерсон (81-Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешеру

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка