Лудогорец победи четвъртия в чешкото първенство Злин с 2:1 в шестата си контрола от зимната подготовка. Шампионите изоставаха на почивката, но успяха да обърнат резултата в своя полза през втората част.

Чехите откриха резултата чрез Диоп след половин час игра Копечни центрира отдясно към Диоп и сенегалецът, който бе оставен абсолютно непокрит на 6-7 метра фронтално срещу Стоянов, без проблем вкара с глава за 1:0.

Веднага след началото на второто полувреме играчите на Георги Дерменджиев се втурнаха да обръщат резултата и успяха. Жоао Пауло стреля от 20 метра в 47-ата минута, Достал изби, но при добавката с глава Клаудиу Кешеру бе безпощаден - 1:1.

Последваха множество пропуски преди в последната минута на срещата Жуниор Кишада да вкара за крайното 2:1.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев (46-Сисиньо), Терзиев (46-Пластун), Моци (69-Паломино), Натанаел, Дяков, Лукас Саша (46-Кампаняро), Лукоки, Марселиньо (79-Анисе), Жоао Пауло, Кешерю (66-Кишада)

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка