Локомотив (Пловдив) не срещна никакви трудности срещу Оборище (Панагюрище) и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. "Смърфовете" надделяха с 6:0 на своя стадион, като вкараха по три попадения във всяко полувреме.

Головата серия започна Симеон Райков в 12-ата минута. Той бе на правилното място при разбъркване в полето на гостите и от два метра не сгреши. Крилото се отчете и с асистенция през тази първа част. В 18-ата минута той намери с пета Георги Вълчев в наказателното поле, който с техничен удар прати топката в десния стълб и тя впоследствие влезе в мрежата.

В последната минута на първото полувреме се разписа и Мартин Камбуров, който бе намерен добре от Парвиз Умарбаев.

Симеон Райков отново записа името си сред голмайсторите в 60-ата минута, когато получи топката от Умарбаев в наказателното поле и с техничен удар направи 4:0.

В последните 10 минути на срещата паднаха нови два гола. Техни автори бяха Бирсент Карагерен и Димитър Велковски.

Така Локомотив (Пловдив) вече чака своя съперник на четвъртфиналите, за които се класира до този момент и Дунав (Русе).