Локомотив (Пловдив) се класира за 1/8-финалите за Купата на България. В 1/16-финал тимът разби Черноморец (Балчик) с 5:2 като гост.

Първото попадението за пловдивчани бе дело на Веселин Марчев в 12-ата минута. В 38-ата минута Александър Попов от домакините изравни резултата след удар с глава. Малко след това "черно-белите" отново излязоха напред в резултата с попадения на Димитър Велковски и Веселин Марчев. И за за двата гола асистира Умарбаев.

През второто полувреме Локомотив вкара още два гола. Националът Мартин Райнов се разписа за 4:1 в 70-ата минута, а Осама Рашид покачи на 5:1 в последната минута. Остана време и за второ попадение за домакините, дело на Румен Александров.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:5
0:1 Веселин Марчев (12), 1:1 Александър Попов (37), 1:2 Димитър Велковски (43), 1:3 Веселин Марчев (44), 1:4 Райнов (70),  1:5 Осама Рашид (90), 2:5 Румен Александров (90+1)

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК): Християн Христов, Генади Уго, Слави Сталев, Севдалин, Стайков, Николай Иванов, Петко Цанков, Виктор Митев, Румен Николов, Александър Попов, Никола Яначков, Румен Александров
Резерви: Станислав Ангелов, Георги Димитров, Станислав Желязков, Никола Арнаудов, Никола Николов, Любомир Коев, Илиян Капитанов

ЛОКОМОТИВ (ПД): Янис ел Харуби, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Ивайло Марков, Иван Горанов, Мартин Райнов, Стефан Йефтовски, Димитър Велковски, Димо Бакалов, Веселин Марчев, Парвиз Умарбаев
Резерви: Кристиян Кацарев, Георги Вълчев, Осама Рашид, Дани Кики, Симеон Райков, Бирсент Карагерен, Валери Христов

Съдия: Ивелин Занев
Стадион: "Балчик"