Спарта (Прага) бе още по-убедителна в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа и разби  като гост Краснодар с  3:0. Чешкият отбор продължава напред с общ резултат 4:0, след като победи с минималното 1:0 в първата среща.

Краснодар опита да обърне негативния резултат, като в отбора имаше много промени в сравнение с двубоя в Прага. Бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо остана сред резервите, а домакините започнаха имаха шанс да върнат гола още в 4-ата минута, когато Ари излезе очи в очи Давид Бичик, но стреля в аут. Те редуваха пропуски пред чешката врата, а полувремето завърши 0:0.

Второто полувреме обаче бе за Спарта. Първо Лукаш Маречек откри в 51-ата минута.

В 57-ата минута Мартин Фридек засече с глава центриане към дузпата и направи резултата 0:2.

Третото попадение отбеляза Кехинде Фатай в 70-ата минута, а 2 минути по-рано Краснодар остана с 10 души, след като Чарлс Каборе получи втори жълт картон.

Жребият за осминафиналите е утре от 14:00 часа българско време в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!