Спарта и Лацио завършиха 1:1 в първи осминафинал на Лига Европа, игран в Прага. Двата отбора не успяха да създадат много опасности и резултатът е справедлив.

Лацио първи стигна до шанс за гол в 5-ата минута, когато Лукас Биглия със страхотен спринт нахлу в наказателното поле на домакините, за да засече извеждащ пас, но защитник на противника успя да блокира удара му.

Осем минути по-късно играчите на Спарта ликуваха. Давид Лафата намери със страхотен пас Мартин Фридек около дузпата, който се измъкна и забоде топката в левия ъгъл на вратата на гостите – 1:0.

Лацио успя да изравни след центриране от корнер в 38-ата минута. Уесли Хьодт стреля с глава в тялото на вратаря, а Марко Пароло бе добре разположен и не сгреши в добавката – 1:1.

През второто полувреме „орлите” бяха близо до втори гол, но шут на Кандрева срещна горната греда на домакините в 58-ата минута.

До края на срещата нямаше сериозни опасности пред двете врати и така Лацио ще приеме чехите спокоен в Рим на 17 март.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!