Славия се сбогува с Лига Европа след тежка загуба с 0:3 при гостуването на Заглембе в Полша. "Белите" имаха преднина след успеха с 1:0 на "Васил Левски" в първия мач от първия квалификационен кръг на турнира, но в Любин избраниците на Александър Тарханов се представиха много слабо и логично приключиха евроучастието си.

Чак в 86-ата минута българите успяха да стигнат до първия точен удар в полската врата. Отправи го Божидар Васев, но без успех.

Почти през целия двубой играта се водеше в половината на Славия. Вратарят Марио Кирев имаше страшно много работа, като на три пъти топката попадна в мрежата му.

В 20-ата минута бившият защитник на Лудогорец Любомир Гулдан даде преднина на Заглембе. Опитният бранител се разписа с глава, след като беше оставен непокрит на далечната греда при центриране от фаул - 1:0.

На почивката Тарханов направи една промяна. На мястото на Янис Карабельов, който често бъркаше, влезе друг младок - Георги Йомов.

През втората част Заглембе продължи да доминира. В 56-ата минута Пятек пропусна да реализира с глава. В 64-ата именно той покачи на 2:0 с топовен изстрел под гредата.

Точен за крайното 3:0 беше Мачей Дабровски. Защитникът на полския тим се разписа след подаване на резервата Михал Пападопулос.

Във втория квалификационен кръг Заглембе ще се изправи срещу Партизан, където играят Валери Божинов и Иван Бандаловски.

ЗАГЛЕМБЕ - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Любомир Гулдан (20), 2:0 Лукаш Пятек (64), 3:0 Мачей Дабровски (81)
(в първата среща 0:1)

14 - ОПАСНО! Марио Кирев се намесва отлично и не позволява на домакините да открият резултата. Лукаш Яношка преодоля Велков и Сергеев в наказателното поле на Славия, след което подаде към Пятек, който насочи топката към вратата, но българският страж успя да отрази с една ръка.
20 -  ГОООЛ! Заглембе повежда - 1:0! Любомир Гулдан бележи. Бившият защитник на Лудогорец беше оставен абсолютно непокрит на далечната греда при центриране от фаул, засече с глава и прати топката в долния ляв ъгъл на безпомощния Кирев.
22 - Божидар Васев засече с глава центрираната топка, изпращайки я в аут.
32 - Изстрел на Балджийски не намира целта.
45 - Край на първото полувреме.
---------------
64 -  ГОООЛ! 2:0 за Заглембе! Лукаш Пятек отбеляза след грешка в защитата на Славия. Той беше оставен непокрит и стреля мощно отблизо.
81 -
ГОООЛ! Заглембе отказва Славия - 3:0! Мачей Дабровски е точен след нова грешка в отбраната на "белите". Михал Пападопулос свали топката в наказателното поле на българите за Дабровски, който опъна мрежа зад Марио Кирев.
86 - Първи точен удар във вратата на Заглембе. Божидар Васев стреля, но право в ръцете на стража на домакините.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на реванша. Славия загуби с 0:3 от Заглембе и отпада от Лига Европа.

ЗАГЛЕМБЕ: 1.Мартин Полачек, 3.Джордже Котра, 2.Мачей Дабровски , 33.Любомир Гулдан , 4.Александър Тодоровски, 24.Ярослав Кубицки, 28.Лукаш Пятек , 90.Ян Влашко (61  smqna.jpg Адриан Раковски), 14.Лукаш Яношка (85  smqna.jpg Якуб Тошик), 9.Аркадиуш Вожняк, 26.Кржиштоф Пятек (77  smqna.jpg Михал Пападопулос)
Треньор: Пьотър Стоковиец

СЛАВИЯ: 12.Марио Кирев, 66.Абуд Омар jalt.jpg , 13.Стефан Велков, 55.Никита Сергеев jalt.jpg , 11.Георги Пашов, 27.Емил Мартинов (82  smqna.jpg 17.Калоян Кръстев), 10.Янис Карабельов (46  smqna.jpg 35.Георги Йомов), 7.Борислав Балджийски, 8.Божидар Васев, 14.Ивайло Димитров (68  smqna.jpg 21.Мартин Станкев), 9.Сердер Сердеров
Резерви: 1.Георги Петков, 6.Петко Христов, 5.Александру Джурджу, 23.Емил Стоев, 21.Мартин Станкев, 15.Калоян Кръстев, 35.Георги Йомов
Треньор: Александър Тарханов