Славия победи полския Заглембе (Любин) с 1:0 с гол на Седер Сердеров. Руският нападател се разписа в 85-ата минута на първата среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Треньорът на "белите" Александър Тарханов заложи на много юноши в титулярния си състав, което доведе до известна нервност в действията на тима.

"Белите" се завърнаха в евротурнирите с юбилеен 50-и мач след 20-годишна пауза, а преди срещата около 100 фена на Славия направиха шествие към стадион "Васил Левски" по повод историческия двубой.

Първото полувреме на срещата ще се запомни с няколко контраатаки на играчите на Славия, но без сериозни опасности пред вратата на съперника. Гостите от Полша бяха по-активният отбор и в края на полувремето се разминаха на няколко пъти с гола след грешки на "белите" бранители.

През втората част гостите отново бяха по-активни на терена, но залагаха предимно на удари от дистанция, с които не затрудняваха особено Марио Кирев. Поляците владееха повече топката, но всичко приключваше пред наказателното поле на Славия с неточен удар или подаване. "Белите" продължиха да залагат предимно на контраатаки и статични положения, но рядко достигаха до удар към вратата на гостите.

Пет минути преди края Абуд Омар проби по левия фланг и пусна топката успоредно на голлиния, където Сердер Сердеров я вкара за крайното 1:0.

Реваншът е на 7 юли от 19:00 часа в Полша, а победителят ще срещне Партизан на Валери Божинов и Иван Бандаловски.

СЛАВИЯ - ЗАГЛЕБИЕ 1:0
1:0 Сердер Сердеров (85)

Славия: 13.Maрио Кирев, 66.Абуд Омар, 21.Георги Пашов jalt.jpg, 19.Стефан Велков, 4.Никита Сергеев, 8.Божидар Васев, 27.Емил Мартинов, 15.Калоян Кръстев (smqna.jpg14.Ивайло Димитров), 35.Георги Йомов (smqna.jpg6.Петко Христов), 20.Сердер Сердеров topka.jpg, 7.Борислав Балджийски (smqna.jpg10.Янис Карабельов)
Резерви: 1.Георги Петков,  21.Мартин Станкев, 23.Емил Стоев,

Заглембе: 1.Мартин Полачек, 3.Джордже Котра jalt.jpg, 33.Любомир Гулдан, 2.Мачей Дабровски, 4.Александър Тодоровски, 24.Ярослав Кубицки, 28.Лукаш Пятек, 90.Ян Влашко (smqna.jpg17.Адриан Раковски), 14.Лукаш Яношка (smqna.jpg7.Кржиштоф Янус), 9.Аркадиуш Вожняк, 26.Кржиштоф Пятек (smqna.jpg27.Михал Пападопулос)
Резерви: 12.Конрад Форенц, 55.Дамян Збожен, 5.Ярослав Ях, 24.Якуб Тошик,

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Алияр Агаев (Азербайджан)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка