Селта спечели и в реванша срещу Краснодар от 1/8-финалите на Лига Европа, побеждавайки го с 2:0 в Русия. Така тимът Виго се класира за 1/4-финалите на турнира с общ резултат 4:1, след като бе победил с 2:1 първия мач на свой терен.

Бившият футболист на Левски Жоазиньо се появи в игра за домакините в 60-ата минута, но не успя да помогне на тима си да избегне поражението.

Домакините можеха да поведат в 30-ата минута, но вратарят Серхио Алварес спаси след чудесно изпълнение на Маурисио Перейра от пряк свободен удар.

През втората част Уго Майо (52) с мощен шут от средна дистанция даде преднина на гостите, които решиха всичко в мача с гола на Яго Аспас (80) след асистенция на Джон Гуидети.

В 86-ата минута Чарлес Каборе получи втори жълт картон и бе изгонен, а Краснодар завърши мача в намален състав.

Жребият за 1/4-финалите в турнира е утре от 14:00 часа българско време.