Бешикташ разби гостуващия Олимпиакос с 4:1 в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 5:2 се класира за 1/4-финалната фаза на турнира.

„Орлите” от Истанбул играха повече от едно полувреме с човек по-малко на терена, след като в 39-ата минута Винсент Абубакар получи директор червен картон. Същият този Абубакар (10) откри резултата в полза на домакините, след като засече с глава центриране на Талиска. Райън Бабел (22) с мощен далечен удар удвои аванса на Бешикташ, а Тарик Елионуси (31) намали и запази всички шансове за Олимпиакос. Топката се отби в бранителя пред норвежеца и излъга вратаря Фабри.

Абубакар удари с глава противник в 39-ата минута и то пред очите на съдията, който веднага му показа червен картон.

След почивката с човек по-малко домакините довършиха съперника. Райън Бабел (75) с удар от далечна дистанция и Ченк Тосун (84) оформиха крайния резултат. Така Бешикташ очаква спокойно жребия за 1/4-финалите утре от 14:00 часа българско време.