Хайдук (Сплит) изненадващо разгроми като гост с 3:0 украинския Олександрия в първия мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Точни за хърватския тим бяха Марко Чосич (51), Анте Ерцег (82) и камерунеца Франк Охандза (89). Така Хайдук в огромна степен си осигури участие в следващия кръг.

Хърватите бяха определяни като фаворит, но украинците до последно се надяваха, че могат да се противопоставят на гостите.

Първите 45 минути завършиха без гол, а гостите нанесоха своя удар след почивката.

Чосич откри в 51-ата минута, след като прати отбитата срлед рикошет топка в мрежата. В 82-ата минута отбраната на домакините се пропука след пробив на камерунеца Охандза, но успя да изчисти в ъглов удар.

При изпълнението му Ерцег с глава удвои.

Минута преди края на редовното време и Охандза записа името си сред голмайсторите след асистенция на Сушич.