Елиминиралият Лудогорец в миналия кръг ФК Копенхаген надви гостуващия Аякс с 2:1 в първия им мач от 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

Датският гранд поведе още преди да са изминали 60 секунди от първия съдийски сигнал, а автор на гола в 27-ата секунда стана Расмус Фалк (1) след асистенция на Вилиам Квист. Домакините продължиха да доминират, но въпреки това гостите успяха да изравнят още преди почивката чрез датския си талант Каспер Долберг (32), възползвал се от извеждащ пас на Дейви Клаасен. До края на полувремето Аякс можеше да направи и пълен обрат, но пропуск направи Дони ван де Беек.

След почивката датчаните продължиха да търсят по-настойчиво гола и стигнаха до него благдоарение на Андреа Корнелиус (59), който се разписа с глава след центриране на Петер Анкерсен. Гостите от Амстердам успяха да стигнат до ново попадение едва в 88-ата минута, когато Каспер Долберг вкара топката във вратата, но голът му бе отменен заради извършено нарушение в атака.

ФК Копенхаген все пак постигна успех, който му дава надежди преди реванша на „Амстердам Арена” следващия четвъртък от 22:05 часа българско време.