Борусия (Дортмунд) продърлжава на осминафинал в Лига Европа, след като гост победи Порто с 0:1. В първия мач германците изковаха победа с 2:0.

Домакините имаха своите възможности, но така и не намериха начин да отбележат, докато Борусия можеше да постигне и разгром.

Гостите поведоха в 23-ата минута след мощна контраатака. Икер Касияс спаси удар на Марко Ройс, а топката попадна в пробилия до малкото наказателно поле Обамеянг. Той стреля, а топката се удари в горната греда и рикошира във вратаря за 0:1.

Португалците опитаха да променят резултата, но до края на първото полувреме Евандро и Силвестре Варела не успяха да преодолеят Роман Буерки.

През втората част силите бяха изравнени, като Борусия може да съжалява, че не би с резултат, тъй като гол на Обамеянг бе отменен в 63-ата минута заради засада.

До края на срещата Хюн-Юн Сук се отличи с пропуск за Порто. Той успя да пробие до наказателното поле, но изстрелът му попадна в обсега на Буерки.

В 90-ата минута Хенрик Мхитарян нацели дясната греда зад Касияс.