Воденият от Станимир Стоилов Астана направи 1:1 като домакин на Олимпиакос в среща от груповата фаза ан Лига Европа. Равенството е крайно неблагоприятно за  казахстанците, които остават на последното място в групата с едва 2 точки и почти нямат шансове за класиране в следващата фаза.

Тимът на българския специалист поведе в резултата в 8-ата минута, когато точен бе Деспотович. Той се разписа след пас на Твумаси и от близка дистанция реализира.

В 30-ата минута гърците стигнаха до изравнителен гол чрез Себа. ой засече прекрасно центриране на Мантатис в наказателното поле с глава и матира противниковия страж.

До края Астана опита да си осигури победата в мача, но така и не реализира така важния втори гол. В крайна сметка двубоят завърши при резултат 1:1.

Астана - Олимпиакос 1:1
1:0 Деспотович (8); 1:1 Себа (30)