Левски започна с победа летните си контроли, след като се наложи с 3:1 над Септември (София). Втородивизионният тим пропусна дузпа през първото полувреме. Новите попълнения Хеан Деса и Димитър Пиргов започнаха като титуляри за "сините".

Още в шестата минута Левски получи дузпа за нарушение срещу Веселин Минев в наказателното поле, а Венцислав Христов беше точен при изпълнението си от бялата точка. След това нападателят на "сините" пропусна възможност да удвои. В 23-ата минута и Септември получи право да бие дузпа, след като Сърджан Лукин игра с ръка в наказателното поле. Даниел Пехливанов обаче стреля над гредата при изпълнението си на 11-метровия удар.

Малко след това Петър Дебърлиев с крак изби удар на Христов от наказателното поле. В 36-ата минута Венци Христов беше близо до втори гол, но при изпълнението му на фаул топката се отби в напречната греда и тупна пред голлинията. Хеан Деса и Божидар Краев имаха неуспешни опити да се разпишат, а малко преди края на полувреме вратарят на Септември нямаше проблем да улови далечен удар на Христов. Точно преди почивката Деса на почти празна врата би в аут.

Второто полувреме започна с опасен пробив на младия Станислав Иванов, който отправи диагонален удар, но вратарят на Септември изби в корнер В 56-ата минута Петър Тончев изравни, след като получи хубав извеждащ пас и се оказа на чиста позиция срещу Иван Чворович. Девет минути по-късно Станислав Иванов върна преднината на „сините“. Младият талант получи топката на границата на наказателното поле и стреля точно във вратата на Септември.

20 минути преди края Иван Чворович се намеси решително и изби в корнер опасен удар на Газиев, който отиваше в долния ляв ъгъл на вратата на Левски. Последваха два далечни неточни удара на Бабатунде Адениджи. Изстрел на Илия Димитров от границата на наказателното поле не затрудни вратаря на Септември, а Станислав Иванов би неточно.

Две минути преди края на редовното време Адениджи вкара третия гол за Левски в мача. Нигериецът получи топката в коридор, излезе сам срещу вратаря, преодоля го и стреля точно в центъра на празната врата. В самия край на мача Илия Димитров от границата на вратарското поле би над напречната греда.

Следващата контрола на Левски е на 29 юни (сряда), когато отново в Правец "сините" ще се изправят срещу новака в елита Дунав (Русе).

ЛЕВСКИ – СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 3:1
1:0 Венцислав Христов (7-дузпа), 1:1 Петър Тончев (56), 2:1 Станислав Иванов (65), 3:1 Бабатунде Адениджи (88)

Левски: Боян Йоргачевич (46- Иван Чворович), Сърджан Лукин (63-Мики Орачев), Сашо Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Роман Прохазка (46-Георги Янев, 76-Алекс Боримиров), Георги Костадинов (46-Джереми де Нойер), Хеан Деса (46-Станислав Иванов), Божидар Краев (46-Ивайло Стоянов), Франсис Нар (46-Илия Димитров), Венцислав Христов (46-Бабатунде Адениджи)
Треньор: Люпко Петрович

Септември (София): Петър Дебърлиев, Петър Василев, Васил Добрев, Мариан Димитров, Янко Ангелов, Димитър Руйчев, Иван Тилев, Димитър Георгиев, Здравко Димитров, Костадин Аджов, Даниел Пехливанов
Треньор: Николай Митов