Левски загуби първата си контрола за 2017 година. „Сините“ отстъпиха с 1:2 на лидера в румънското първенство Виторул (Констанца) в среща, която е част от зимната подготовка на двата клуба в Кипър. Новите попълнения Амаду Сукуна и Давид Яблонски получиха шанс за изява едно полувреме, както и намиращият се на проби Янис Скондрас.

Виторул вкара два бързи гола в началото на първото полувреме. Алекс Нимели откри резултата в 7-ата минута, когато излезе сам срещу младия вратар Николай Кръстев. Играчите на Левски претендираха за засада, но искането им не беше уважено от съдиите. 11 минути по-късно Лорин Пурец удвои, стреляйки точно в долния ляв ъгъл на вратата на „сините“.

В 25-ата минута Георги Костадинов прати топката в мрежата на румънския вратар Александру Бузбуки, но попадението не беше зачетено заради засада.

Тимът на Елин Топузаков направи по-силно второ полувреме, но успя да вкара само един гол. Негов автор в 86-ата минута беше десният бек Сашо Александров. Той се разписа с удар от 25 метра, който попадна в горния десен ъгъл на вратата на Виторул. В самия край на мача Адениджи пропусна две чисти положения за попадение.

Следващата контрола на Левски е на 29 януари, когато съперник на „сините“ ще бъде унгарският Уйпещ.

Левски (първо полувреме): Кръстев, Скондрас, Лукин, Ал. Александров, Минев, Костадинов, Прохазка, Юруков, Краев, Сукуна, Аниете

Левски (второ полувреме): Кръстев (60-Шейтанов), С. Александров, Яблонски, Пиргов, Орачев (70-Санберг), Найденов (70-Димитров), Де Нойеер, Бурабия, Нар, С. Иванов (70-Янев), Адениджи