Левски записа първо равенство в контролите от лятната си подготовка, след като завърши 0:0 при визитата си на сръбския тим Радник в Сурдулица. Преди това "синните" победиха Септември София (3:1) и Дунав Русе (3:2) в други две проверки.

Воденият от Люпко Петрович тим бе по-добър през целия мач, но така и не успя да преодолее сгъстената отбрана на сръбските си домакини, които завършиха на осмо място в местната Суперлига.

В началото два пропуска за "сините" направи Франсис Нар. Най-близо до гола от „сините” бе перуанското попълнение Хеан Деса, който направи грандиозен пропуск в 28-ата минута, когато не успя да отбележи на празна врата. В случаите когато ударите на българския тим намираха точно очертанията на противниковата врата, стражът на Радник Чанчаревич се намесваше и спасяваше удаи на Прохазка и Франсис Нар.

След почивката в игра за Левски се Антонио Аниете, който също не помогна на съотборниците си да променят двете нули в резултата. Пропуски направиха Бабатунде Адениджи и Божидар Краев.

Мачът ще бъде запомнен с цигански оркестър от Сурдулица, който не спря да свири по време на всичките 90 минути и на практика си изнесе един малък концерт.

Радник Сурдулица – Левски 0:0

Стартовите състави
Левски: Боян Йоргачевич, Александър Александров, Сърджан Лукин, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Джереми Де Ноойер, Роман Прохазка, Георги Костадинов, Франсис Нар, Венцислав Христов, Хеан Деса
Резерви: Иван Чворович, Мики Орачев, Божидар Краев, Станислав Иванов, Бабатунде Адениджи, Ивайло Найденов, Антонио Аниете, Илия Димитров

Радник: 12.Огнен Чанчаревич, 19.Марко Яколич, 18.Стефан Радованович, 17.Братислав Пеячич, 6.Петар Планич, 15.Александър Гойкович, 77.Златко Лишчевич, 30.Владан Павлович, 9.Ненад Лукич, 7.Кереми Френсис, 11.Никола Радович
Резерви: 1. Никола Василевич, 3. Милош Миланович, 2.Неманя Любисавлевич, 10. Милош Адамович,18. Неманя Станиславлевич, 8. Игор Златанович, 22. Душан Аризанович, 16. Йован Йованович, 86.Мелвин Банда, 14. Закария Сурака

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка