Левски победи с минималното 1:0 руския Уфа в третата си контрола в Кипър тази зима. Единственото попадение в срещата отбеляза Божидар Краев. Юношата на "сините" се разписа в 51-ата минута след асистенция на Амаду Сукуна. Двамата влязоха в игра в началото на второто полувреме.

Дебют за Левски днес записа каращият пробен период младежки национал на Либерия Принс Сейди. Елин Топузаков гласува доверие на лявото крило, давайки му шанс за изява от 73-ата минута до края на двубоя.

Срещу Уфа треньорът на Левски за първи път през 2017 година разчита на титулярния вратар Боян Йоргачевич, който пропусна мачовете с лидера в Румъния- Виторул (1:2) и унгарския Уйпещ (2:1). За първи път титуляр излезе и Антон Огнянов, който игра 45 минути и си партнираше отляво с капитана Веселин Минев. Другите нови Давид Яблонски и Амаду Сукуна също играха от първата минута на срещата.

Срещата започна с поделено надмощие между двата тима, като през първата част "сините" и руснаците заложиха на единоборствата в средата на терена. Втората част стартира с пет промени от страна на наставника Елин Топузаков, като още в началото на полувремето Сукуна чукна подаде на Краев с глава, който избяга от защитата и вкара за 1:0.

Силен удар на Бабатунде пък бе избит от Беленев, а Роман Прохазка стреля в аут от добра позиция. В 73-ата каращият проби младежки национал на Либерия Принс Сайди влезе в игра, като игра ляво халф-крило. До края "сините" съхраниха минималния си аванс и се поздравиха с втора победа в контролите тази зима. В неделя Левски мери сили с Теплице (Чехия).

ЛЕВСКИ - УФА 1:0
1:0 Божидар Краев (53)

Съставът на Левски: Боян Йоргачевич (65-Николай Кръстев), Давид Яблонски (46-Симом Сандберг), Александър Александров (62-Сърджан Лукин), Веселин Минев (73-Принс Сайди), Сашо Александров (46-Димитър Пиргов), Роман Прохазка (73-Ивайло Найденов), Георги Костадинов (62-Джереми де Ноойер), Антон Огнянов (46-Франсис Нар), Мехди Бурабия (46-Божидар Краев), Aмаду Сукуна (73-Станислав Иванов), Антонио Аниете (46-Бабатунде Адениджи)

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка