Левски успя да обърне новака в "А" група Дунав (Русе) и спечели с 3:2 контрола, играна в Правец. Това бе втори мач в програмата и на двата тима.

Софиянци пропуснаха дузпа в 12-ата минута, след като Деса проби отлично през двама защитници и бе свален в наказателното поле. Реферът Петър Доровски посочи бялата точка, но Венци Христов стреля слабо и Антонов изби.

В 35-ата минута Будинов откри с глава за Дунав, след центриране отдясно, като прати топката в горния десен ъгъл на Чворович за 0:1

Венци Христов получи жълт картон в 41-ата минута, тъй като засече центриране на Прохазка с ръка. 2 минути по-рано и Нар бе санкциониран официално за остро влизане към резервния вратар на Дунав Евгени Александров. Де Ноойер също видя жълтият цвят за груб фаул в последната минута на първата част.

Йоргачевич, Краев, Адениджи, Станислав Иванов, Орачев и Костадинов влязоха в игра за Левски през втората част.

В 69-ата минута Де Ноойер бе изгонен за втори жълт картон, след като разкара топката след фаул на Станислав Иванов. На негово място се появи Ивайло Найденов, тъй като такава бе уговорката между двете ръководства.

В 73-ата минута Краев изравни. Той зачесе с глава центриране на Костадинов отляво, който 120-секунди след това донесе пълен обрат.

Бившият халф на Берое също се разписа с глава след центриране от фаул на Мики Орачев. Левият бранител се отчете с хубав пробив пет минути по-късно, който доведе до трети гол. Младежкият национал проби и центрира остро, Станислав Иванов не успя да нанесе удар, но топката попадна в Адениджи, който бе точен с хубав гол.

Две минути преди края Доровски свири дузпа за Дунав, която бе оспорвана от "сините", а Деян Димов реализира за 3:2.

Левски - Дунав (Русе) 3:2

0:1 Будинов 35, 1:1 Краев 73, 2:1 Костадинов 75, 3:1 Адениджи 80, 3:2 Димов 88 - дузпа

Levski (Bul)Левски: Иван Чворович (46-Боян Йоргачевич) , Сашо Емилов Александров (46-Георги Костадинов), Димитър Пиргов, Сърджан Лукин, Веселин Минев (к) (46-Мики Орачев) , Георги Костадинов, Джереми Де Ноойер jalt.jpg  Червен картон (69 - Ивайло Найденов), Роман Прохазка, Антонио Аниете (46-Станислав Иванов), Франсис Нар jalt.jpg , Хеан Деса (46-Божидар Краев) , Венци Христов  jalt.jpg (46- Бабатунде Адениджи)

Dunav Ruse (Bul)Дунав (Русе): Станислав Антонов, Марио Петков, Дарко Стефанов, Михаил Милчев, Антон Огнянов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Спас Георгиев, Ангел Здравчев, Васил Шопов, Мирослав Будинов

Резерви: Александров, Луков, Колев, Ненов, Костадинов, Иванов, Митев, Читаков, Кременлиев)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка