Шампионът Ювентус срази като домакин Аталанта с 3:1 в среща от 15-ия кръг на италианската Серия „А” и спря поредицата от 7 победи и 10 мача без загуба (9 успеха и 1 равенство) на тима от Бергамо.

Първоначалният домакински натиск доведе до голове на Алекс Сандро (15) след пас  на Маркизио и Даниеле Ругани (19) след асистенция на Миралем Пянич.  „Бианконерите” продължиха да доминират, но не вкараха други попадения до края на първата част.

След почивката появилият се като резерва в игра хърватски нападател Марио Манджукич (64) направи преднина на „старата госпожа” класическа след нова асистенция на Пянич. Ремо Фройлер (82) пък само вкара почетно попадение за гостите след подаване на Д’Алесандро.

С успеха си Ювентус събра 36 точки и остава лидер в класирането. Аталанта загуби за първи път от 21 септември насам, когато отстъпи у дома на Палермо (0:1), и е на пета позиция с 28 точки преди останалите срещи от кръга.