Ювентус победи основния си преследвач Рома с минималното 1:0 на своя стадион в голямото дерби от 17-ия кръг на италианската Серия „А” и се откъсна със 7 точки на върха във временното класиране.

„Бианконерите” установиха натиск в началните минути и още в 10-ата вратарят на гостите Войчех Шчесни трябваше да спасява сериозен шут на аржентинеца Гонсало Игуаин. Полският страж обаче капитулира четири минути по-късно, когато Игуаин преодоля двама бранители на гостите, след което се разписа за 1:0. До края на полувремето нямаше сериозни голови положения пред двете врати.

След почивката „вълците” владееха повече топката, но рядко застрашаваха вратата на Джанлуиджи Буфон. В 70-ата минута Стефано Стураро имаше възможност да удвои преднината на „старата госпожа”, но Шчесни предотврати гола с блестящо спасяване.

Рома се опита да установи траен натиск в заключителния четвърт час, но създаде само едно по-сериозно положение след удар на Диего Пероти, който обаче бе разочарован от рефлекса на Буфон.

Ювентус има вече 42 като лидер, а Рома остава на втора позиция с 35 точки.