Александър Тонев беше титуляр за своя Кротоне при домакинската загуба на тима с 0:1 от Фиорентина в двубой от 29-ия кръг на Серия "А".

Българският национал престоя на терена до 52-ата минута, когато резултатът беше все още 0:0. Той беше заменен от белгиеца Ное Дусен.

Иначе тимът на родния играч бе на път да спечели точка, но инкасира гол в 90-ата минута, когато се разписа Калинич. Той беше изведен сам срещу противниковия страж и с прехвърлящ удар донесе успеха за своя отбор.

Във временното класиране Кротоне е на предпоследната 19-а позиция с актив от 14 точки. Фиорентина е 8-и с 48.

По-рано днес Наполи постигна ценна победа с 3:2 като гост на Емполи. Неаполитанци водеха с 3:0 след първата част. Точни за тима на Маурисио Сари бяха Инсиние на два пъти (19'; 38'-д) и Мертен (24). След почивката домакините върнаха два гола чрез Ел Кадури (70) и Макароне (82'-д), но до повече не успяха да стигнат.

Наполи е втори с 63 точки, но може да бъде изместен от третия Рома, който е с 62 и мач по-малко. Емполи е на 17-а позиция с 22 пункта.