Наполи победи като домакин Киево с 2:0 в среща от шестия кръг на италианската Серия „А” и отново е само на точка зад лидера и актуален шампион Ювентус.

„Небесносините” наложиха високо темпо на игра още от самото начало и поведоха с гол на Маноло Габиадини (24), получил топката от Хосе Кайехон и отправил силен шут. Още преди почивката словашкият национал Марек Хампик (39) удвои след пас на Лоренци Инсиние.

През втората част футболистите на Маурицио Сари намалиха оборотите и не реализираха други попадения. „Летящите магаренца” от Верона пък не намериха сили за гол, който да върне интригата в мача.

След четвъртата си поредна победа Наполи, който още не е губил този сезон, има 14 точки на второто място. Киево е пети с 10 точки преди останалите срещи от кръга.