Дженоа спря победата серия на Милан и победи "росонерите" с 3:0 на своя стадион в мач от Серия "А". Попаденията за победителите бяха дело на Никола Нинкович и Паволети, а Юрай Куцка си отбеляза автогол. Милан завърши мача с намален състав, след като Кабриел Палета бе изгонен в 56-ата минута.

Дженоа поведе още в 11-ата минута. Тогава Ринкон центрира в наказателното поле на Милан, а Нинкович скочи най-високо и реализира.

Второто попадение падна в 80-ата минута, когато Куцка опита да прекъсне пас в наказателното поле, но прати топката в собствената си врата.

Последното попадение падна в заключителните минути, а негов автор бе Паволети, който реализира след чудесен индивидуален пробив.

Милан бе в серия от 5 двубоя без загуба, сред които и успех над Ювентус. "Росонерите" заемат трето място с 19 точки, докато Дженоа е на седма позиция с 15.