Севиля победи Реал (Мадрид) с 2:1 в мач от 18 кръг на Примера дивисион, след като малко преди края изоставаше в резултата. Тимът на Хорхе Сампаоли обърна резултата в рамките на седем минути и така спря серията на „белия балет“ от 40 поредни мача без загуба.

Първото поражение на Кралския клуб от 6 април насам промени борбата за титлата в Примера дивисион, тъй като Севиля вече изостава само на точка от Реал (Мадрид), а Барселона е на две зад тима от Зинедин Зидан. Не бива да се забравя, че Реал (Мадрид) има мач по-малко, но дори и при успех в срещата с Валенсия разликата от четири точки изглежда по-лесно заличима.

В неделя вечерта „белият балет“ откри резултата на „Рамон Санчес Писхуан“ с гол на Кристиано Роналдо от дузпа в 67-ата минута, но пет минути преди края на редовното време Серхио Рамос си вкара автогол, когато с глава засече центриране на Пабло Сарабия от фаул. Това е първият автогол на капитана на Реал (Мадрид) в Примера дивисион.

Във втората минута на добавеното време Стеван Йоветич с далечен удар прати топката във вратата на Кейлор Навас и донесе победата на домакините. Така черногорският национал увенча по уникален начин една изключително емоционална седмица. На 10 януари той беше представен като играч на Севиля, два дни по-късно дебютира за андалусийския тим с гол срещу Реал (Мадрид) при равенството 3:3 в мач за Кралската купа, а на 15-и отново се разписа победно срещу „белия балет“ в Примера дивисион.

Така Реал (Мадрид) остана с изравнена осма най-добра серия без загуба в европейския футбол и изравнена четвърта в Топ 5 на първенствата след тези Ювентус (43), Милан (42) и Нотингам (40).