Атлетик (Билбао) загуби домакинството си срещу лидера Реал (Мадрид) с 1:2 в среша от 28-ия кръг на Примера дивисион. Така „кралския” клуб увеличи аванса си пред втория Барселона на пет точки, като и двата тима имат равен брой изиграни срещи, въпреки че каталунците утре посрещат Валенсия в мач от този кръг. „Белият балет” все още не е изиграл отложения си сблъсък със Селта.

„Лъвовете” от Билбао можеше да поведат още в 7-ата минута, когато Раул Гарсия отправи удар с акробатично изпълнение, пращайки топката към обратния ъгъл, но вратарят Кейлор Навас изби топката. При първата си опасна атака гостите вкара гол чрез Кристиано Роналдо след асистенция на Даниел Карвахал, но попадението не бе зачетено заради засада на португалеца. Малко по-късно Роналдо затрудни максимално вратаря Кепа Арисабалага, който все пак направи страхотно спасяване, отразявайки шута на португалеца по земя.

Гостите заиграха по-активно и в 19-ата минута при изпълнение на корнер Серхио Рамос остана сам на втора греда и от пет метра пропусна с летящ плонж. „Белият балет” поведе с гол на Карим Бензема (25) след асистенция на Кристиано Роналдо, който преди това бе изведен прекрасно от Каземиро. До края на полувремето домакините не успяха да отвърнат на удара, а и голови положения пред двете врати липсваха.

Баските натиснаха след почивката и костариканският страж на гостите Кейлор Навас се намеси решително след шут на Иняки Уилиямс от десет метра. Две минути по-късно обаче Уилиямс центрира отдясно към далечната греда, където Раул Гарсия насочи топката към Ариц Адурис (65), който отблизо изравни с глава за 1:1. Радостта на домакините продължи кратко, тъй като след изпълнение на корнер Кристиано Роналдо отклони топката от първата към втората греда, където свободният Каземиро (68) отново изведе Реал напред в резултата. От този момент до края на срещата домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до точката, но „кралският” клуб успя да задържи преднината си.

След успеха си Реал (Мадрид) остава лидер с 65 точки и 5 повече от втория Барселона, който утре приема Валенсия на „Камп Ноу”. Атлетик (Билбао) е седми с 44 точки.